Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuStoisko PAIH na targach podwykonawców ALIHANKINTA w Tampere

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2018-10-01 16:04:04
alihankinta, tampere, zbh w helsinkach, paih

W dniach 25-27 września 2018 r. w fińskim Tampere odbyła się 30-ta edycja Targów Podwykonawców ALIHANKINTA. Kolejny rok przyniósł nową - większą - liczbę wystawców, jak też krajów uczestniczących w wydarzeniu. Wśród kilku pawilonów narodowych wyróżniało się stoisko Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, zorganizowane przez Biuro PAIH w Helsinkach.

Stoisko było miejscem wystawiania się 8 polskich firm podwykonawczych i Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która w ostatnim czasie właśnie w Finlandii widzi szanse na pozyskanie nowych inwestorów w ramach nowego prawa - cała Polska specjalną strefą ekonomiczną.

 

 

Polskie stoisko zorganizowane przez Biuro PAIH w Helsinkach okazało się sporym sukcesem. Przede wszystkim wystawiające się na nim polskie firmy mogły zorientować się w potencjale fińskiego rynku, poznać jego charakter i nawiązać z pomocą Agencji pierwsze robocze kontakty z fińskimi partnerami. W czasie targów stoisko odwiedziły delegacje trzech polskich firm, które mimo rezygnacji z uczestniczenia w tegorocznej edycji targów, po wizycie na stoisku PAIH zadeklarowały chęć uczestniczenia w „Alihankinta” na stoisku organizowanym przez helsińskie Biuro Agencji w przyszłym roku.

 

 

Niektóre spotkania polskich przedsiębiorców, prezentujących swoje firmy na stoisku PAIH z przedstawicielami firm fińskich już zaowocowały deklaracjami współpracy. Jedna z naszych firm zrezygnowała nawet z uczestnictwa w ostatnim dniu targów, ponieważ jej kierownictwo po spotkaniu zorganizowanym przez helsińskie Biuro PAIH zaproszone zostało do odwiedzenia siedziby fińskiej firmy zainteresowanej współpracą. Znaczenie uczestnictwa Polski w Targach ALIHANKINTA podkreśliła wizyta Ambasadora RP w Finlandii, pana dr Jarosława Suchoplesa, który rozmawiał z polskimi przedsiębiorcami o tym, czego potrzebują, by jak najlepiej wykorzystać szanse oferowane przez fiński rynek usług podwykonawczych.

 

 

Drugiego dnia targów obyły się polsko - fińskie rozmowy bilateralne, w których uczestniczyli Ambasador Jarosław Suchoples, Kierownik ZBH w Helsinkach Tomasz Orłowicz, Paweł Lulewicz Wiceprezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Konsul Honorowy RP w Tampere i Antti Eskelinen – Prezes Izby Gospodarczej Tampere.

 

 

Trzeciego dnia targów odbyło się seminarium poświęcone Polsce jako atrakcyjnemu partnerowi gospodarczemu, zorganizowanemu przez Biuro PAIH w Helsinkach w czasie targów. Warto też zauważyć, że stoisko PAIH odwiedzili ambasador Danii i ambasador Włoch wraz z Szefem Biura w Sztokholmie, Włoskiej Agencji Handlu (Italian Trade Agency – ITA).

 

 

Targi Podwykonawców „Alihankinta” skierowane są do firm poszukujących podwykonawców komponentów dla przemysłu elektromaszynowego, metalowego, obróbki tworzyw sztucznych, energetyki, ciepłownictwa. Wystawcy prezentują własne rozwiązania, wyroby i usługi. W tegorocznej edycji w targach wzięło ponad 1000 wystawców z 20 krajów świata.

 

 

Biznes nie działa efektywnie bez bezpośrednich kontaktów pomiędzy ludźmi. Takie targi jak „Alihankinta”, to miejsce, w którym spotykają się ludzie, którzy wiedzą jak połączyć popyt z podażą. Dla wielu przedsiębiorców z krajów nordyckich Targi Podwykonawców w Tampere, to trzy najważniejsze dni w roku. Przybyli do Finlandii polscy wystawcy przekonali się, że wspólne polsko-fińskie projekty mogą nie tylko dotyczyć lokalnego rynku w Finlandii, ale stać się też odskocznią do zawierania kontraktów w innych państwach europejskich, a nawet na innych kontynentach.


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Work trousers Jordan

Composition of the material 65% polyester 35% cotton, weight 280. Reinforced knees with the possi...
Polska - WĘGRÓW 2021-09-15 Dodał: Paula Zdunek Media i reklama, Budownictwo, Produkcja mebli, Produkcja pozostałych maszyn, Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

Work trousers Jordan

Composition of the material 65% polyester 35% cotton, weight 280. Reinforced knees with the possi...
Polska - WĘGRÓW 2021-09-15 Dodał: Paula Zdunek Media i reklama, Budownictwo, Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Leather Gloves Tokyo

Our soft grain Leather Driving Gloves to provide protection during a variety of activities incl...
Polska - WĘGRÓW 2021-09-15 Dodał: Paula Zdunek Handel, Transport i logistyka, Budownictwo, Energia i surowce odnawialne, Meble Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert