Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuFiński Pawilon na Międzynarodowej Wystawie EXPO 2017 w Astanie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Magdalena Półtorak | 2017-06-07 14:20:24
wystawa, expo

Przygotowania do udziału Finlandii w Międzynarodowej Wystawie EXPO 2017 w stolicy Kazachstanu trwają. Finlandia na wystawie zaprezentuje się jako jeden z wiodących krajów na świecie w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, zielonej gospodarki, efektywności energetycznej oraz zdolności do tworzenia innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań czystych technologii, w myśl hasła „Finlandia - Dzieląc się Czystą Energią” ("Finland- Sharing Pure Energy")

Za projekt architektoniczny oraz ekspozycję pawilonu odpowiada Ateljé Sotamaa, wiodący fiński projektant. Zgodnie z zamysłem, pawilon jest kompleksowym dziełem sztuki, w którym projekt pawilonu powiązany jest z prezentowanymi w nim treściami.

 

Fiński pawilon składa się z czterech osobnych stref: Czysta Energia, Inteligentne Miasta, Czysta Woda oraz Doskonała Edukacja. W obiektach Czysta Energia i Inteligentne Miasta zwiedzający mogą zapoznajć się z osiągnięciami Finlandii w zakresie produkcji energii ze źródeł odnawialnych, stosowanych innowacji oraz z rozwiązaniami wdrażanymi dla dobra i korzyści całego społeczeństwa. W strefie Czysta Woda prezentowane będą rozwiązania technologiczne, ale także zastosowane w Finlandii środki edukacyjne i prawne umożliwiające nieograniczony dostęp do czystej, pitnej wody. Ostatnia ze stref poświęcona jest edukacji i ukazuje znaczenie edukacji i kształcenia kadr dla dalszego rozwoju i postępu technologicznego.

 

Zgodnie z zamysłem organizatorów zwiedzanie pawilonu ma być interesujące, interaktywne i angażujące uczestników. Ogólnym celem fińskiego pawilonu jest zachęcenie odwiedzających do pogłębienia wiedzy na temat Finlandii, energii odnawialnej, a także sprowokowanie do refleksji nad wpływem technologii na środowisko naturalne.

 

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie: www.expo2017.fi

 

źródło: Fińskie Ministerstwo Gospodarki i Zatrudnienia

 

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

NEONLED - Lighting Letters/signs

We are the manufacturer lighting letters, products from PMMA, PCV, PC. Currently, we operate on ...
Polska - Stanisławów Drugi 2020-11-05 Dodał: Łukasz Habierski Media i reklama, Organizacja targów i wydarzeń, Wyposażenie wnętrz, Oświetlenie, Wyroby z gumy i tworzyw sztucznych Zobacz ofertę

Produkcja podzespołów i elementów miedzianych

Przedsiębiorstwo ELECTRIS świadczy usługi w zakresie produkcji elementów i części z miedzi dla m....
Polska - Maków Podhalański 2020-11-23 Dodał: Magdalena Sikora Transport i logistyka, Energia i surowce odnawialne, Produkcja i przetwórstwo metali, Górnictwo i przemysł wydobywczy Zobacz ofertę

Pellet - EnPlus A1 (6/8mm)

Wood pellets - wholesale
Polska - WROCŁAW 2020-11-23 Dodał: Albert Kerno Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert